szkolenia ochrona imprez masowych

Służby ochrony imprez masowych ...

  • Służba informacyjna – to osoby podlegające kierownikowi do spraw bezpieczeństwa, wyznaczone przez organizatora imprezy masowej, w tym spiker zawodów sportowych.
  • Służba porządkowa – to osoby podlegające kierownikowi do spraw bezpieczeństwa, wyznaczone przez organizatora imprezy masowej wpisane na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej.
  • Kierownik do spraw bezpieczeństwa – to osoba wyznaczona przez organizatora imprezy masowej, reprezentująca go w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy masowej.

Charakter pracy

  • Członkowie służby porządkowej działają na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w czasie i w miejscu trwania imprezy masowej.
  • Członkowie służby informacyjnej działają na rzecz bezpieczeństwa uczestników imprezy masowej, w szczególności poprzez informowanie ich o przyjętych rozwiązaniach organizacyjnych.
  • Kierownik do spraw bezpieczeństwa - reprezentuje organizatora imprezy masowej w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa jej uczestnikom.

Uprawnienia służby porządkowej i informacyjnej

Służby porządkowe i informacyjne są uprawnione do:

  • sprawdzania i stwierdzania uprawnień osób do uczestniczenia w imprezie masowej, a w przypadku stwierdzenia braku takich uprawnień – wezwania ich do opuszczenia imprezy masowej,
  • legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości,
  • przeglądania zawartości bagaży i odzieży osób w przypadku podejrzenia, że osoby te wnoszą lub posiadają przedmioty zabronione (broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne, napoje alkoholowe, środki odurzające lub substancje psychotropowe),
  • wydawania poleceń porządkowych osobom zakłócającym porządek publiczny lub zachowującym się niezgodnie z regulaminem imprezy masowej lub regulaminem obiektu (terenu), a w przypadku niewykonania tych poleceń – wezwania ich do opuszczenia imprezy masowej,
  • ujęcia, w celu niezwłocznego przekazania Policji, osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla dóbr powierzonych ochronie oraz osób dopuszczających się czynów zabronionych,
  • służby porządkowe uprawnione są do stosowania siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających lub podobnych technik obrony oraz kajdanek lub ręcznych miotaczy gazu, w przypadku zagrożenia dóbr powierzonych ochronie lub odparcia ataku na członka służby porządkowej, służby informacyjnej lub inną osobę oraz niewykonywania poleceń porządkowych.

Wymagania kwalifikacyjne kierownika do spraw bezpieczeństwa, służby porządkowej i informacyjnej

Kierownikiem do spraw bezpieczeństwa może być wyłącznie osoba, która ukończyła szkolenie dla kierowników do spraw bezpieczeństwa, a w przypadku imprezy masowej podwyższonego ryzyka dodatkowo legitymuje się wpisem na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej.

Kliknij tu, aby przejść do szkolenia

Członkowie służb porządkowych i informacyjnych są obowiązani posiadać ukończone szkolenie dla służby porządkowej i służby informacyjnej.

Kliknij tu, aby przejść do szkolenia

Kursy pracowników zabezpieczenia technicznego

Kursy kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej

Szkolenie na licencję detektywa

Kursy samoobrony zakończone Certyfikatem

Kurs strzelecki oraz szkolenia na pozwolenie na broń

Kursy instalatorów systemów alarmowych

Szkolenie z bezpieczeństwa osobistego pracownika socjalnego

Szkolenie z bezpieczeństwa osobistego pracowników oświaty

Szkolenia w zakresie stosowania środków technicznych w samoobronie

Szkolenia z zakresu obowiązkowej ochrony obszarów, obiektów, urządzeń i wartości pieniężnych